Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bluetooth ile Cepten Bedava İnternete Girme!!! Resimli Anlatım

Bluetooth ile Cepten Bedava İnternete Girme!!! Resimli Anlatım Empty Bluetooth ile Cepten Bedava İnternete Girme!!! Resimli Anlatım

Mesaj tarafından llCommentll Paz Mart 01, 2009 7:16 am

Arkadaslar oncelikle sunu belirtmek istiyorum.
Konuyu sonuna kadar dikkatli bi sekilde okumadan olmuyor ben yapamadım neden olmuyor bende neden kontor gitti neden baglantı hatası veriyor gibi sorular sormayınız.
Aşağıda anlattıklarımı sırasıyla yaparsanız sorun yaşayacağınızı sanmıyorum...

ÖRNEK VİDEOLU AÇIKLAMA

İlk Once Buraya Tıklayın ve Java'yı yukleyin.

Yukarıdaki resimde JDK 6 Update 5 yazan yazının sağındaki turkuaz renkli download butonuna tıklayınız...

Onünüze bu ekran gelecek..

Burada "Required" yazısının hemen altındaki "Accept Licence Agreement" yazısının başındaki kutuyu isaretliyoruz...
Sayfa birkez yenileniyor.. Ve gene aynı ekran geliyor...
Bu sefer en üstteki "Windows Offline İnstallation, Multi-language" yazan turkuaz renkli linke tıklıyoruz ve programı bilgisayarımıza indiriyoruz... Kuruyoruz...

Daha Sonra Buraya tıklıyoruz... Onümüze alttaki resimde gorunen ekran geliyor..

Harflerin yazılı oldugu resmin altındaki kutucuğa resimde gördüğümüz harfleri resimde gördüğümüz şekilde eksiksiz bi sekilde aynen giriyoruz... Ve Go¤¤¤¤> linkine tıklıyoruz bu programı da indiriyoruz... Bunu da bilgisayarımıza kuruyoruz...

Bu adresten Opera 2 Mini yi indiriyoruz ve telefonumuza oyun kurar gibi kuruyoruz...(Şahsen ben Opera 4 te sorunlar yaşadım o yuzden eski bi surum de olsa opera 2 yi tercih ediyorum sorunsuz çalısıyor ve turkce)

Daha Sonra...

Bluetooth'umuzun bilgisayara takılıp çalışır durumda oldugundan emin oluyoruz..
Telefonumuzun bluetoothu açıksa bluetooth'u kapatıyoruz ve telefonu birkez kapatıp açıyoruz.

Daha sonra telefonumuzun menusunden
Ayarlar
-Bağantı
menusune geliyoruz. Telefondaki bütün işimiz bu menude...

Sırayla şunları yapıyoruz...
Ayarlar
-Bağantı
--Data İletişimi
---Data Hesapları
----Yeni Hesap
-----GPRS data(yı seçiyoruz)
İsmine Sony Yazıyoruz...
APN: "hiç bisey yazmıyoruz"
Kullanıcı adı: "hiç bisey yazmıyoruz"
Şifre: "hiç bisey yazmıyoruz"
Kaydet Diyoruz ve otomotik olarak data hesapları menusune donuyor telefon.
2 Kez geri tuşuna basıp Bağlantı menusune dönüyoruz...
Şimdi şunları yapıyoruz..
Ayarlar
-Bağantı
--İnternet Ayarları
---İnternet Profilleri
----Yeni Profil
İsim Kısmına "Sony" yazıp tamam diyoruz.
Kullanılan Hesap kısmında bi onceki data hesapları menusunde acmış oldugumuz Sony hesabını seciyoruz..
Kaydet Diyoruz. Yeni Profil oluşturuldu diyor ve İnternet Profilleri Menusune dönüyor telefon..

Burası çk önemli!!!
İnternet Profilleri menusunden çıkmadan Az once oluşturdugumuz "Sony" isimli profilin ustune geliyoruz ve seçim menusunden ayarlar kısmına giriyoruz...
Açılan menude Kullanılan hesap "Sony" olarak görünür.
İnternet Moduda varsayılan olarak HTTP görünür...
Bunlara hiç dokunmadan direk "Proxy Kullan" Menusune giriyoruz ve "Evet"i seciyoruz.
Bi Alttaki Proxy Adresi kısmına ne yazacağınızı simdi aşağıdaki resimde gösteriyorum lütfen iyi inceleyiniz ve işlemleri dikkatli yapınız...

Başlat Menusu
-Denetim Masası
--Ağ Bağlantıları
menusune girip yerel ağ bağlantısına çift tıklayıp ağ durumunu açıyoruz.
Destek sekmesinden
İp Adresi yazan yerin karşısında yazan 192.168.2.2 yazan ip adresini telefondaki az once acmıs oldugumuz proxy adresi yazan yere yazıyoruz.
İp Adresi bende 192.168.2.2 sizde farklı olabilir...

İp Adresini de telefona girdikten sonra
Port numarası: 8080 olarak kalıyor ve Kullanıcı adı ve Şifre menulerini de boş bırakarak Kaydet deyip bu Kaydedildi yazısını gordukten sonra telefon gene internet profilleri menusune donecek burda daha once açmış olduğumuz "Sony" profilini seçiyoruz. ve telefon otomotik olarak İnternet ayarları menusune geri donuyor...
Geri tuşuna basıp "Bağlantı" menusune dönüyoruz...

Ayarlar
-Bağantı
--Akış Seçenekleri menusune girelim
Kullanılan Hesap: Kısmına daha onceden açmış oldugumuz "Sony" hesabını seçelim.
Proxy Kullan: kısmına dokunmuyoruz "Hayır" olarak kalsın. "Kaydet" diyoruz ve telefon otomotik olarak "Bağlantı" menusune dönüyor.

Ayarlar
-Bağantı
--Java Ayarlarına giriyoruz...
Daha önceden açmış olduğumuz "Sony" isimli profili seciyoruz...

İşlemlerin en zor kısmını bitirdik burda...

Şimdi telefonun
Ayarlar
-Bağantı
--Bluetooth menusune giriyoruz...
Oncelikle güç tasarrufu nu kapalı duruma getiriyoruz.
cihazlarım menusune girip bilgisayarınız ile telefonunuzu eşleştiriniz.(buraların detaylarına daha sonra vaktim olursa gircem)
Görünme durumunu "Telefonu göster" olarak ayarlıyoruz.

ve telefonumuzun bluetooth'unu açıyoruz.

Verdiğim programlarda pcye kurulduguna gore Cepten İnternete girmemiz icin bi kaç dakika kaldı...

Bu resimde gösterdiğim menudeki "ConnectionProxy" uygulamasını çalıştırıyoruz...

Resim Üzerinde yazanları sırayla yapın
Uygun COM bağlantı noktasını bulana kadar deneme yapın ve aşağıdaki resimde gosterdiğim ekrandaki gibi sizinde telefonunuzun gorunmesini sağlayın...

bu ekrana sahip olduktan sonra

resimdeki menuden gorunen "DeviceExplorer" uygulamasını çalıştırıyoruz.

program acıldıktan sonra sol bolumde telefonunuzda yuklu olan uygulamarı goreceksiniz.

Yukarıdaki resimde gordugunuz gibi operaya sağ tıklayın ve start deyin...

telefonunuza baktıgınızda operanın kendiliğinden çalısmaya başlağını goreceksiniz zaten...

Opera çalışınca navigasyon tuşunun tam ortası(yani joystickin tam ortası yada secim tusu)na basıp internet bağlantımızı kontrol edelim.
siz navigasyon tusunun ortasına telefonun ekranında "Uygulamanın internet erişimine izin veriyor musunuz?" diye bi uyarı belircek. "Evet" deyin ve İnternetin var olduguna dair bi uyarı geldikten sonra tamam deyin ve operanın ana sayfasına gelmiş olacaksınız.
acaba gercekten nete girebiliyormuyum diye kontrol etmek icin 2 satırdaki google arama kutusuna herhangi bisey yazın ve tamam deyin!!!
siz tamama basar basmaz aşağıdaki "İşleniyor..." yazısı gorunecek... Biraz bekledikten sonra arama sonuclarının ekrana gelmesi gerekiyor...
Cepten Bedava Net Keyfi Hayırlı Olsun

Sıkça Sorulacak Sorular:
-Herşeyi doğru yaptıgıma eminim ama operayı pcden çalıstırmama ragmen baglantı hatası veriyor.
Telefonunuzun bluetoothunu kapatın. Bluetooth adaptorunuzu bilgisayarınızın usb sinden çıkarın.. ConnectionProxy ve DeviceExplorer uygulamalarını kapatın. Telefonu kapatıp açın. Bluetoothunuzu bilgisayara takın ve telefonunuzun bluetoothunu acın. ConnectionProxy ve DeviceExplorer uygulamalarını yeniden çalıstırın ve bağlanmayı deneyin.

-DeviceExplorer Programını actım fakat opera gorunmuyor.
Operayı Telefonun oyunlar menusune kurmus olabilirsiniz. Oyunlardan silin uygulamalara kurunuz.

-Bu olay kontorumuzu harcamaz demi?
Hayır bu kontor falan harcamaz istediğini yap

-DCU-60(Telefonun Usb) Kablosu ile de yapabilir miyiz?
Evet ben hem bluetooth hemde DCU-60 kablosu ile denedim. 2'sinde de çalıştı..

Umarım yardımcı olmusumdur yaklasık 1,5 saattir bu konuyu acmaya çalısıyorum...
Bağlantıyı yapamazsanız tum yazdıklarımı yeniden dikkatli bi sekilde okuyup yeniden deneyin...

llCommentll
Teğmen
Teğmen

- Similar topics